Korábbi írásunk Szilágyi EU-s pályázatairól:
https://szilagyilaszlocegei.blog.hu/2023/05/10/2019_ota_tobb_szaz_millios_eu_tamogatas_szilagyi_laszlo_cegeinel_mutyi
2017-től Szilágyi tulajdonában van a Miku-Bau Kft., ami már végelszámolás alatt állt, majd a végelszámolást gyorsan megállította Szilágyi. Két hónappal később (2019-ben), már 90 milliót nyert EU-s pályázaton. Az adatok alapján kétszer nyert EU-s pénzt ezzel a céggel Szilágyi, egyszer 90 milliót, és egyszer az elérhető beszámolók alapján kb. 50 milliót. Szokásokhoz híven nulla alkalmazottja volt és mindösszesen 1,2 millió forint adót fizetett 2019 óta. Mi ez, ha nem mutyi?
Szilágyiék jól eldugják a cégeiket.
Az összes cég székhelye vagy telephelye elmaradott régiókban van bejegyezve, hogy könnyebb legyen EU-s pénzt nyerni. Vagy a 90 lakosú Nógrád Vármegyei Kutasón, vagy az 1500 lakosú Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Jászteleken vannak a cégek. A jászteleki ingatlan romosodó ablakában számtalan EU-s pályázatot reklámozó tábla található.
Szilágyék az elmaradottabb régiókon nyereszkednek, a hátrányos helyzetű embereknek szánt forrásokat csapolják meg, úgy, hogy a kapott százmilliós támogatásokból senkinek sem adnak munkát. Ez nem csak mutyi, ez már aljas és pofátlan dolog is.
Szilágyi és a felesége nevén lévő – megtalált – cégek 2019 óta biztosan 6, azaz hat darab EU-s pályázaton nyertek.
- 2019 óta két cégnek nem volt alkalmazottja.
- 2019 óta 4 év alatt összesen 6, azaz hat millió forint adót fizetett.
- A 6 nyertes pályázatból három összértéke 140 millió forint volt. Ha ezt megszorozzuk kettővel, akkor 200-300 millió forint EU támogatást hívhattak le Szilágyiék.
Szilágyi és köre nem csak az EU-s pénzek körül legyeskedik, de erről majd a következő részben, ahol már Tarsoly Csaba köre is színrelép.